Dziewiętnasty Festiwal już za nami ! Dziękujemy !

 

Dziewiętnasta edycja Festiwalu Fryzjerskiego Hair Fair już za nami. Przez dwa dni Centrum Kongresowe w Katowicach stało się sercem fryzjerstwa. Tysiące zwiedzających oraz ponad stu wystawców wymieniało się wiedzą i pasją. Tegoroczne targi odwiedziło blisko17 tys. fryzjerów, którzy mogli poznać ofertę blisko 400 profesjonalnych marek!

  Gwiazdy fryzjerstwa na festiwalowej scenie

  Festiwalowa niedziela była gratką dla fanów sztuki fryzjerskiej i artyzmu. Na scenie głównej, Show&Artist, królowały pokazy kreatywnych, pełnych pasji i miłości do zawodu stylistów. To tu największe sławy fryzjerstwa przedstawiły oryginalne fryzury wraz z całą magiczną otoczką show. Mogliśmy podziwiać m.in. Macieja Maniewskiego, którego pokaz jak zwykle zgromadził pełną widownię. Równie cudownie zaprezentowali się; Gold Hair Concept Studio, Emmebi Italia czy włoski pokaz Cut&Color - Carlo Iacuollo, Mirko Schioppa, Lino Rinaldi oraz pokaz Piotra Staszewskiego, Łukasza Janika i marki AYALA. Na scenie wystąpił również Adam Szulc wraz z Lucjanem Szajbelem, którzy zaprezentowali pokaz fryzjerstwa męskiego. Widzowie mogli zobaczyć prezentację kolekcji jesień/zima - Emme Diciotto, a także Roberta Wypycha, ze zdumiewającym show „Kamienny Blask”. Ostatnim niedzielnym występem był niesamowity show kadry OMC Poland „Taniec we mgle 2” z muzyką na żywo. Działo się!

   Niezliczone możliwości bezpłatnej edukacji!

   Organizatorzy, jak co roku, oprócz stworzenia niesamowitego show postawili na edukację. Sobota była dniem zdecydowanie biznesowym i praktycznym. Zwiedzający mogli wziąć udział w precedensowym wydarzeniu na Scenie Głównej - Academy Day, podczas którego w trakcie pierwszego dnia targów występowały najbardziej znane Akademie Fryzjerskie z całego kraju. Gościliśmy Mario Mayera, Wojciecha Karwata, Dawida Chmielewskiego oraz Tukka House. Patronem merytorycznym i współorganizatorem wydarzenia był portal Fryzjerzy.com z Adamem Więckiem na czele. Pokazy na scenie głównej poprzedziła Parada Szkół Fryzjerskich, która w swym profesjonalnym przygotowaniu przeszła najśmielsze oczekiwania widzów a niektórych wzruszyła do łez!

   Przez cały dzień, na bezpłatnej scenie edukacyjnej Edu Stage, odbywały się pokazy w formie look&learn, które zgromadziły fanów edukacji krok po kroku. Swoje możliwości zaprezentowały; Izabela Bedyniak-Siewierska, Pivot Point, marka Hairtalk, a o swojej książce opowiedziała Marta Orzeszyna. Na koniec dnia odbyło się rozdanie nagród w plebiscycie Dziennika Zachodniego „Mistrzowie Urody”. W niedzielę na scenie Edu Stage wystąpił także Cyrulik Śląski, a nagrody w plebiscycie rozdała Gazeta Wrocławska. 

   Bez wątpienia, szczególnym atutem targów było takie ułożenie wszystkich elementów organizacyjnych i programowych, aby tworzyły one harmonijną całość i sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś atrakcyjnego i interesującego dla siebie. 

    Konkursowa rywalizacja - Top City

    Każde wyjątkowe widowisko na Scenie Głównej warte było obejrzenia i nagrodzenia burzą oklasków, a na koniec gromkie brawa trafiły również do laureatów Międzynarodowych Mistrzostw Fryzjerskich Top City, w których startowało kilkudziesięciu zawodników w czterech konkurencjach: Top City Flower Women, Top City Wedding, Top City Barber Salon Look i Barber Old School. Różnorodność konkurencji, bogactwo nagród ufundowanych przez sponsorów, ale przede wszystkim – skład komisji konkursowych z roku na rok coraz widocznej wpływają na atrakcyjność i prestiż imprezy. W tym roku w jury zasiedli zasłużeni i utytułowani fachowcy w swojej branży, wśród których nie zabrakło zdobywców medali w światowych, europejskich i polskich mistrzostwach fryzjerskich. Warto także wspomnieć, że w sobotę nagrodzono zwycięzców Top City Wedding Young. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział, życząc sukcesów w następnych edycjach konkursów.

     

     Barberska strefa mocy

     Całkowitą nowością podczas katowickich targów, była barberska strefa mocy - Barber Stage, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Większość pokazów prowadzili członkowie kadry CMC – Ernerst Piech, Adrian Szyma, Wiola Kopka, Piotr Staszewski, Lucjan Szajbel, Wojciech Karwat, Dawid Kawczyński, Natalia Lietz, Beata Lewczuk, Anna Sternik, Łukasz Janik i Ksana Kieliszek. Swoją wiedzę przekazali także Oliwer Kruczek z Akademii BKT, Kamil Cesarski z Yes Edukacji i Kamil Turlej z Pakamera. Zorganizowanie specjalnej strefy edukacyjnej dla pasjonatów barberstwa było strzałem w dziesiątkę i z pewnością organizatorzy będą rozwijać tą dziedzinę.

      Już teraz zapraszamy na 20. edycję tej wyjątkowej imprezy do serca Katowic, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w terminie 21-22 listopada 2020. Spotkajmy się w Katowicach ponownie za rok!